ارقام انار جرقویه

ارقام انار جرقویه

23
1-انار ملس يا ميخوش :

اناري با پوست قرمز ، ضخامت پوست ميوه نسبتا״ زياد و ازطعم بسيار بالائي برخوردار بوده وهمين نوع انار است كه انار اين مرز و بوم را زبانزد و مشهور نموده است .

2-انار شيرين :

اناري با ضخامت پوست بالا ، رنگ پوست ميوه انار سبز و دانه هاي قرمز روشن تا قرمز تيره وميوه نسبتا״ درشت كه طعم ميوه آن شيرينتر از نوع ملس و بازار پسندي آن نيز بعد از ملس مي باشد .


3-انار سرخ و شيرين :

ضخامت پوست ميوه در اين نوع رقم بالاتر از ساير ارقام ، دانه هاي ميوه كم آب تر از دو رقم ملس و شيرين ولي درشتي دانه نسبتا خوب مي باشد .

4-انار پيش رس شهور يا شهريور :

اين نوع انار به علت پيش رس بودن معمولا از 1 تا 1.5 ماه زودتر به بازار عرضه ميگردد . رنگ پوست ميوه قرمز روشن و متمايل به صورتي ، دانه درشت و آبدار اما طعم آن به كيفيت ملس نبوده و امتياز بالاي آن پيش رس بودن آن است در ضمن نگهداري آن نيز بسيار مشكل و حتي ناممكن بوده و فقط به صورت تازه خوري آن خوب است .

5-انار شوره :

اناري با پوست ميوه سبز روشن و گاها״ متمايل به سفيد دانه بسيار درشت و آب دار و تا اواخر آذر ماه نيز طعمي كاملا ترش و از نظر خواص گياه شناسي طول تاج ميوه و گلوگاه انار بلندتر ازكليه ارقام انار مي باشد .

6-انار كولي : رنگ ميوه در اين رقم بسيار زيبا و دلنشين و صورتي متمايل به قرمز با شفافيتي فوق العاده بالا، دانه آبدار و درشت و طعم آن نيز ملس و ميل به ترش داشته و نسبت به ساير ارقام انار از حساسيت بالاتري در مقابل تنشهاي كم آبي ، سرما ، و ديگر عوامل برخوردار است .

 

7-انار سياه :رنگ پوست ميوه اين انار كاملا سياه و طعم ميوه آن بسيار نزديك به انار سرخ و شيرين بوده ورنگ دانه قرمز و قرمز متمايل به سياه ، اندازه دانه نسبتا درشت و كم آب تر از ساير ارقام ميباشد .

8- انار پوست نازك :

نوعي انار كه از كيفيت بسيار پائيني برخوردار بوده ، نسبت به تنش هاي آبي ،حرارتي و ساير عوامل بسيار حساس و آمار تركيدگي آن نيز در حد بسيار بالائي است .پوست ميوه قرمز تا قرمز جگري ،ضخامت پوست ميوه كم و دانه آن نيز كوچك وريز مي باشند .

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اوقات شرعی

نظر شما در مورد سایت
  • رای: 0%
  • رای: 0%
  • رای: 0%
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای:

ورود به سایت

جستجو در سایت

آمار سایت

امروز126
دیروز231
هفته1164
کل76893

  • آی پی شما: 3.231.220.225

افراد آنلاین

2
نفر

چهارشنبه, 07 خرداد 1399

in

telegram